Znajdujesz się na stronie: Home » Kuchnia i dom » Kiełki - samo zdrowie » Jak dobrze przygotować kiełki pszenicy

Jak dobrze przygotować kiełki pszenicy

Email Drukuj PDF

Gdy pierwszy raz robimy kiełki, wiele z nas zastanawia się czy udadzą się. Zapraszam do zapoznania się z dobrym sposobem przygotowania kiełków pszenicy. Pamiętajmy że zawierają one dużo witaminy E, a także witamin grupy D i licznych mikroelementów.

Przygotowujemy je metodą "trzech szklanek" . Pierwszego dnia do 3/4 pojemności szklanki nalewamy wody, która powinna przedtem „odstać się" co najmniej przez 3 godziny. Wkładamy do szklanki nylonowe siteczko, na które wsypujemy dwie łyżki stołowe pszenicy, a szklankę dopełniamy wodą tak, by zwilżała wszystkie ziarna. Na drugi dzień w podobny sposób przygotowujemy drugą szklankę z pszenicą, na trzeci dzień — trzecią. Wyparowaną wodę uzupełniamy. Po trzech dobach ziarno zaczyna kiełkować w pierwszej szklance. Kiedy kiełki osiągną 3 milimetry obrywamy je i przeznaczamy do spożycia, przygotowując równocześnie świeże, w kolejnej szklance. W ten sposób codziennie mamy w naszej kuchni świeże kiełki pszenicy. Możemy je zjadać same, nawet trzy łyżki, lub sypać na chleb posmarowany masłem, dodawać do sałatek wielowarzywnych do różnego rodzaju past, na przykład twarogowych i rybnych.

W podobny sposób można też przygotować kiełki żytnie.

 

Zobacz również


Newslatter

Powiadomienie o nowościach

Czy wiesz że...?

» Po ciężkim posiłku

Po ciężkim posiłku dobrze jest wypić filiżankę espresso. Obecność kofeiny w żołądku pobudza go do wydzielania gastryny...

» Likopen

Likopen - to przeciwutleniacz, chroniący nasz organizm przed nowotworami, zawałem serca. Obniża poziom szkodliwego cholesterolu oraz przyśpiesza gojenie ran. Jego źródłem są czerwone warzywa.

Polecane