Znajdujesz się na stronie: Home » Farmacja » Pytania i odpowiedzi » Farmacja » Ile czasu ważna jest recepta?

FavouritesCreate PDFNapisz e-mailDrukuj

Ile czasu ważna jest recepta?

Odpowiedź:

Generalnie recepta ważna jest 30 dni (nie miesiąc, ale 30 dni!). Wyjątek stanowią recepty na antybiotyki, termin ich ważności wynosi 7 dni oraz recepty z pogotowia ratunkowego, które również trzeba zrealizować w ciągu 7 dni.

W przypadku recept na tabletki antykoncepcyjne 100%, po przyniesieniu jej do apteki taka recepta ważna jest pół roku. Nie trzeba wykupować na raz wszystkich opakowań, tylko co miesiąc można przychodzić po kolejne.

Terminu ważności należy przede wszystkim pilnować jeśli na recepcie znajdują się leki refundowane. W przypadku leków 100% (czyli takich na które nie ma żadnej zniżki) apteki często „przymykają oko” i realizują takie recepty nawet po upływie terminu ich ważności.

 


Autor:
Administrator
Odsłon:
21659
Ocena:
 
Zagłosuj:
Good - Bad

Tagi:

Zobacz inne w kategorii:


Newslatter

Powiadomienie o nowościach

Czy wiesz że...?

» Po ciężkim posiłku

Po ciężkim posiłku dobrze jest wypić filiżankę espresso. Obecność kofeiny w żołądku pobudza go do wydzielania gastryny...

» Likopen

Likopen - to przeciwutleniacz, chroniący nasz organizm przed nowotworami, zawałem serca. Obniża poziom szkodliwego cholesterolu oraz przyśpiesza gojenie ran. Jego źródłem są czerwone warzywa.

Polecane

    klienci doceniają design oraz perfekcyjne wykonanie hiszpańskich opraw mantra lampy zewnętrzne nie muszą być sztampowe i powtarzalne coraz

    lampymantra.pl

    Garaże z bramą uchylną. Produkujemy garaże oraz wiaty blaszane.

    stalblach.pl