Znajdujesz się na stronie: Home » Farmacja » Pytania i odpowiedzi » Farmacja » Ile czasu ma apteka na zrobienie leku?

FavouritesCreate PDFNapisz e-mailDrukuj

Ile czasu ma apteka na zrobienie leku?

Odpowiedź:

Apteka na zrobienie leku ma 48h od daty przyjęcia recepty. Jest to sprawdzane podczas ewentualnych kontroli w aptekach. Farmaceuta przyjmujący receptę, na jej odwrocie piszę datę i godzinę przyjęcia oraz podbija się pieczątką. Tak samo osoba sporządzająca lek i wydająca umieszcza te informacje na odwrocie. Tak więc wszystkie przedziały czasowe są do sprawdzenia.
W przypadku gdy recepta jest dla dziecka, apteki często wyznaczają czas odbioru leku jeszcze na ten sam dzień, jednak należy pamiętać, że jest to tylko dobra wola apteki.
Jeżeli natomiast lekarz umieści na recepcie adnotację: cito = szybko, apteka ma na wykonanie leku 4h, bez względu na to czy recepta jest dla dziecka czy osoby dorosłej. Inne możliwe adnotacje to: citissime= niezwłocznie, lub statin= natychmiast.
WAŻNE: Przepis, wykonania leku w ciągu 4h, obowiązuje wyłącznie w dniu wystawienia recepty, następnego dnia recepta traktowana jest w aptece jak każda inna.


Autor:
Administrator
Odsłon:
7845
Ocena:
 
Zagłosuj:
Good - Bad

Zobacz inne w kategorii:


Newslatter

Powiadomienie o nowościach

Czy wiesz że...?

» Po ciężkim posiłku

Po ciężkim posiłku dobrze jest wypić filiżankę espresso. Obecność kofeiny w żołądku pobudza go do wydzielania gastryny...

» Likopen

Likopen - to przeciwutleniacz, chroniący nasz organizm przed nowotworami, zawałem serca. Obniża poziom szkodliwego cholesterolu oraz przyśpiesza gojenie ran. Jego źródłem są czerwone warzywa.

Polecane

kredyt dla nowych firm
Kredyt dla nowych firm na start. Poznaj ofertę mBanku.
fines.pl